אני בזוגיות

 

טיפול פרטני

 

מה ייתן לי הטיפול האישי ביחס לזוגיות? 

הטיפול האישי ייתן לי להכיר ולהבין קודם כל את עצמי. מהם הרגשות שלי, מדוע הם מפעילים אותי ולעיתים מוציאים אותי מאיזון,  מניין הגיעה דרך ההתנהלות שלי בעולם, מהם הצרכים שלי, הרצונות שלי והפחדים שלי ואיך הם משפיעים עלי.  

ההכרות העמוקה עם עצמי והחיבור הרגשי שלי לעצמי, מאפשרים ללמוד לשחרר את מה שלא מועיל   ומה שתוקע, לשחרר את הפחדים ומאפשרים  להיות "אני עצמי" . לתת ביטוי לרגשות, לתפיסות למחשבות ולהתנהג בהתאם לאלו. להיות  אותנטיים. זוהי הרגשה של חופש, שחרור ורוגע.

כאשר אהיה אותנטי, אדע מה אפשר לצפות מזוגיות ומה צריך לבוא מתוכי, אדע להישען על עצמי, אוכל להכיל את הכאב שלי ולווסת את הרגשות שלי.  תהיה לי יותר פניות רגשית להעניק ולטפח את הזוגיות.

אותנטיות מתחברת לאותנטיות. היא שולחת אדוות לכל הסובבים אותה. היא מזמינה  קשר אמיתי וקרוב, היא עוצמתית,  היא מגינה ושומרת על ה"אני", היא נותנת כוח ואומץ וממקום זה היא מאפשרת ויתור, נתינה, חמלה ואהבה.  כשהדברים הללו נוכחים בתוך הקשר – מקבלים בחזרה.

את החקירה העצמית, אפשר לעשות בתוך זוגיות, גם ללא בן הזוג. הזוגיות משמשת כמראה המשקפת  ומכריחה אותנו לבדוק את עצמנו.

 

אני בתהליך חיפוש זוגיות

כאשר אין זוגיות, אפשר לנסות להבין מדוע, מה הקושי שלי, איך זה קשור אלי, באיזה מקומות יש צורך שאעשה שינוי ואתפתח, איזו זוגיות לחפש, מה חשוב לי, מה התפיסה שלי על זוגיות. וגם כאן, אותנטיות מזמינה הצלחה בכל מה שאנו עושים. כאשר אהיה אותנטי ואדע מי אני אמצא את הזוגיות המתאימה לי, זו שעונה על הצרכים שלי ואשר בה אדע לתת ולקבל בחזרה.

 

אני אחרי פרידה או משבר זוגי

יש מקרים שבהם הפגיעה היא כה גדולה שאת ההבנה, הסליחה והצמיחה רוצים לעשות בנפרד.

זהו טיפול שמורכב ממספר שלבים. השלב הראשון הוא שלב האבל, שלב שיכול להיות ארוך אך הכרחי. רק לאחר מכן, מנסים להבין מה קרה, מדוע, האם היה יכול להיות אחרת, האם יש צורך בשינוי כלשהו כדי למנוע מצבים כאלה, מהו השינוי המתבקש וכיצד עושים אותו, איך אפשר לצמוח מתוך המשבר ולהתחזק ממנו גם כאשר הזוגיות נקטעת. 

 

 

 

 

ליצירת קשר: 054-5232570  מייל: ronit.dover@gmail.com