נעים להכיר

אני רונה דובר (רונית), מטפלת זוגית.

אני מאמינה שכל אחד צריך לשאוף ולחתור למציאה וזיהוי של מה שהכי טוב עבורו. לפעמים זה לוקח זמן. גם אני בעצמי עברתי כמה "גלגולים" אישיים ומקצועיים.

 

בתחילת דרכי לאחר סיום לימודי מ.א. באוניברסיטה העברית, עבדתי כפסיכולוגית במרכז להתפתחות הילד בירושלים ואבחנתי ילדים עם בעיות התפתחותיות שונות. לאחר מספר שנים במקצוע, פרשתי וחיפשתי תחום אחר שילהיב אותי. במשך מספר שנים, התמקדתי בגידול ארבעת ילדיי.  בפרק זמן זה הייתי פעילה קהילתית ביישוב שבו התגוררתי והקמתי בית ספר פרטי, למעשה כיתה פרטית עבור הבת הקטנה שלי שהתחילה כיתה א'. הכיתה לא הייתה מוכרת על ידי משרד החינוך והיה צורך להקים אותה מאפס, לבחור מורה, להחליט על שיטת הלימוד, למצוא מבנה, לרתום את ההורים האחרים, לטפל בכל הבעיות שמתעוררות  בכיתה.  וללכת עם החלום שלי.  ברבות הימים, הכיתה הקטנה הפכה לבית ספר שמונה כיום מעל  1000 תלמידים.(:

 

מספר שנים אחר כך עבדתי באוניברסיטה העברית בפקולטה למשפטים כמנחה לסטודנטים המחפשים התמחות. בפרויקט שימשתי כמורה נבוכים לסטודנטים אשר ביקשו למצוא מהי ההתמחות הכי טובה עבורם.  

 

לפני כעשר שנים, בעקבות כתבה בטלוויזיה על חילופי זוגות השתעשעתי בכתיבת רומן על הנושא. במסגרת הכתיבה, חקרתי את נושא המונוגמיה, הבגידה ומה שביניהם.  ניסיתי להבין את החוויה הרגשית של מה שעובר על זוגות אלו, להבין את הפגיעה, את השיקום, את הריפוי ואת הצמיחה. כדי להעמיק בהבנה הגעתי למכון שינוי. הלכתי לסדנא אחת על בגידות והבנתי שכדי להעמיק בספר עלי ללמוד עוד הרבה ושהריקוד הזוגי והדינמיקה בין בני זוג היא מורכבת ומתעתעת. בסוף הסדנא, החלטתי לחזור לתחום הפסיכולוגיה ולהתמקד בהבנת הקשר הזוגי ובטיפול בזוגות.  התכוונתי לעזוב את הכתיבה ולחזור לספר אחרי הלימודים.  מה שקרה הוא שכל כך התאהבתי בלטפל בזוגות, שלא עניין אותי יותר להעמיק את הספר וככה יש לי ספר במגירה אבל מקצוע ביד...

 

ומאז אני כאן.  אוהבת לעזור לזוגות אשר נכנסו למערבולת של מאבקי כוח, לשגרה משמימה, למצוא את הדרך המתאימה להם להחזיר את החיות לתוך חייהם ולהרגיש שהם מתפתחים בתוך הקשר .

 

מחקרים רבים בדקו מהם הגורמים המנבאים הצלחה של טיפול,  ומתוך כל המרכיבים שנבדקו, שניים נמצאו הכי חשובים. הדבר המרכזי הוא המטופל עצמו. הנכונות שלו והיכולת שלו ללמוד להסתכל פנימה. הדבר השני הוא אישיות המטפל והיכולת שלו להוביל את המטופל בתוך המסע הפנימי והמרגש הזה. השאלה שצריכה להישאל כאשר בוחרים מטפל היא, האם אני רוצה לעשות את המסע הזה לתוך עצמי עם האיש הזה או האישה הזאת.

 

אני מזמינה אתכם לעשות את המסע הזה איתי.   

 

 

 

 

 

ליצירת קשר: 054-5232570  מייל: ronit.dover@gmail.com