טיפול אימגו
בטיפול אימגו מנסים להבין כיצד משפחת המוצא והילדות אותה חווינו, פצעה אותנו וכיצד פצעים אלו משפיעים עלינו ומנהלים אותנו בתוך הקשר הזוגי.

כיצד אנחנו בוחרים בן זוג? האם אנו בוחרים את האדם הכי נחמד, חכם ויפה שפגשנו? בחירת  אובייקט להתאהבות אינה קורית באופן מקרי אלא היא תוצאה של שיקול לא מודע שבוחן את מידת יכולתו של בן הזוג שלנו לעזור לנו להתפתח באופן רגשי והתנהגותי. לא האדם שבהכרח הכי קל לנו איתו אלא זה שיכריח אותנו ללמוד שאפשר גם לפעול אחרת מהאופן שבו אנחנו גדלנו. הגדילה והצמיחה היא, באופן בלתי מודע, רצון של כל בני האנוש מגיל הינקות ועד המוות.

האם המריבות היומיומיות על הדברים הפעוטים כגון מטלות החיים, הן באמת סיבת המריבות? בטיפול אימגו לומדים להבין מה יש מעבר למריבות אלו,  ומדוע אנו רבים שוב ושוב על אותם דברים. לומדים להפוך את המריבות, שהן מאבקי כוח, לקונפליקט של צמיחה וגדילה, שכאמור, הוא מטרה של כולנו. 

איך נראה טיפול אימגו?

טיפול אימגו מציע דרך שונה לדיאלוג שבו שולח הדברים לומד להביע את עצמו בדרך לא מאשימה ועל ידי שאלות עומק של המטפל לומד להבין את עצמו ברבדים העמוקים ביותר.

בן הזוג לומד להקשיב הקשבה מלאה ומכווננת, ללא התנגדות והתגוננות המלווה בדרך כלל דיאלוגים קשים וטעונים.

בכל פגישה אחד מדבר והשני מקשיב וכך לא מתאפשר ה"פינג פונג" שזוגות רבים חווים כאשר הם מנסים לייצר תקשורת.

אימגו היא "תורה של קשר", דרך הטפול לומדים בני הזוג להסתקרן כל פעם מחדש לגבי השני וכתוצאה מכך ישנה אפשרות שתיווצר אינטימיות רגשית וחמלה.